Link sponsorowany

Komunikacja przez Internet to już nie tylko czaty czy przesyłanie wiadomości przez komunikator do innych poprzez pisanie na klawiaturze. Internet ciągle ewoluuje przez co samo pisanie nie wystarcza. Standardem obecnie jest już komunikacja głosowa z obrazem – dlatego powstał Skype.

Najnowszy wersja programu oznaczona została numerem 4.1 dla systemu Windows. To komunikator umożliwiający wideorozmowy. Żeby móc korzystać z możliwości jakie niesie ze sobą należy najpierw zainstalować odpowiednie oprogramowanie. W tym miejscu trzeba podkreślić ze Skype jest darmowy. Kolejnym krokiem, który zbliża nas do celu jest założenie konta, które oczywiście również jest bezpłatne. Od tej chwili można używać Skype'a. W zamyśle program ma być alternatywą dla telefonii stacjonarnej jak i komórkowej – w dalszej części przedstawię możliwości programu.

Jak każdy produkt tak i Skype musi zarabiać. Realizowane jest to poprzez dwie kategorie funkcjonalności: bezpłatne i płatne.

Funkcjonalności bezpłatne:

Rozmowy w sieci Skype:
Wszystkie rozmowy w sieci są bezpłatne. Jeżeli dwóch użytkowników korzysta z tego narzędzia mogą oni rozmawiać ze sobą do woli bez dodatkowych opłat. Jedyny wymóg to posiadanie mikrofonu, głośników i oczywiście komputera z łączem internetowym.
Przekazywanie rozmów do użytkowników Skype:
Jeżeli następuje konieczność przeniesienia rozmowy na inny numer w sieci Skype to jest to możliwe także za darmo. Nic w takiej sytuacji nie stoi na przeszkodzie.

Rozmowy wideo:
Nic nie szkodzi by od teraz widzieć rozmówcę. Skype udostępnia wideorozmowy. Potrzebna jest kamera i odpowiednie łącze internetowe. Program posiada ponadto funkcję wideo wysokiej jakości co pozwala na uzyskanie bardzo dobrej jakości obrazu. Jak można się domyślać ten element komunikatora jest bez przerwy rozwijany i poprawiany by jeszcze lepiej świadczyć tą funkcjonalność.

Wiadomość błyskawiczna zamiast rozmowy:
Pod tą nazwą kryje się nic innego jak tradycyjna wymiana wiadomości jak w zwykłym komunikatorze. Czasami nie mamy możliwości na rozmowę głosową lub wideorozmowę ale i wtedy możemy korzystać ze Skype'a. Ta funkcjonalność zawiera kilka wartych uwagi cech którymi są: wskaźnik który informuje nas czy osoba po drugiej stronie w tej chwili do nas pisze, możliwość wstawiania emotikon, które pomagają w przekazaniu uczuć a dodatkowo dostępna jest funkcja edycji wysłanych już wiadomości co pozwala na poprawki, których nie wykryto przed wysłaniem.
Konferencje:

Pod tym hasłem kryją się rozmowy z więcej niż jednym użytkownikiem. Konkretnie można zaprosić do rozmowy aż dwadzieścia pięć osób. Funkcja sprawdza się doskonale w celach prywatnych jak i służbowych.
Przekierowanie rozmów do użytkowników Skype:
Jako osoba dzwoniąca nie ponosisz dodatkowych kosztów jeśli osoba do której dzwonisz dokonała przekazania rozmowy na inny numer w sieci Skype bądź na telefon stacjonarny lub komórkowy.

Funkcjonalności płatne:
Połączenia z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi:
Dzięki tej usłudze możliwe jest zadzwonienie ze Skype'a na numer stacjonarny lub komórkowy. Dodatkowo może to być numer zagraniczny. Opłaty są bardzo konkurencyjne w porównaniu z tradycyjnymi operatorami.

Wysyłanie i odbieranie poczty głosowej:
Kolejną usługą płatną jest poczta głosowa. Pozwala ona na pozostawienie wiadomości przez dzwoniącego jeśli nie jesteśmy lub nie chcemy odebrać połączenia.
Przekierowywanie rozmów na telefony:
Jeśli nie masz możliwości bycia przy komputerze i odebrania rozmowy przychodzącej na Skype to ta funkcjonalność jest idealnym rozwiązaniem. Dzięki niej możliwe jest odebranie rozmowy ponieważ będzie ona przekazana pod numer stacjonarny lub komórkowy pod którym akurat będziesz.

Wysyłanie wiadomość SMS:
Krótkie wiadomości tekstowe na telefony komórkowe są bardzo popularne i użyteczne. Za niewielką opłatę istnieje możliwość wysyłania ich w ramach kraju jak i za granicę.

Za usługi płatne można rozliczać się na dwa sposoby. Pierwszym jest abonament, który można wykupić na jeden, trzy lub dwanaście miesięcy. Dzięki abonamentowi niektóre funkcje płatne, stają się bezpłatne. Inaczej mówiąc płacąc abonament jesteśmy zwolnieni z niektórych opłat z usług płatnych. Drugim sposobem jest płacenie na bieżąco. Przy tej opcji jednak nie ma dodatkowych upustów jak w opcji abonamentowej.

Chciałbym podkreślić że Skype oferuje nie tylko możliwość dzwonienia na telefony stacjonarne i komórkowe ale też na połączenia w drugą stronę. Zakładając konto otrzymujemy identyfikator w sieci Skype oraz numer internetowy przez co inni mogą się do nas dodzwonić bez konieczności posiadania komputera i konta w Skype.

Zostało już dużo napisane o możliwościach programu. Zapewne niejeden użytkownik już się obawia czy da radę z obsługą. Od razu śpieszę z odpowiedzią – aplikacja ma bardzo przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs. Sądzę że osoby z podstawową znajomością komputera i środowiska Windows nie powinny mieć problemów nawet przy pierwszym uruchomieniu aplikacji. Dodawanie, szukanie kontaktów jest proste i przyjemne. Podobnie ma się rzecz z samym dzwonieniem.

Podsumowując - Skype jest bardzo dobrym komunikatorem z przyjaznym interfejsem, którego można zdecydowanie polecić. Na dodatek program jest darmowy a funkcje bezpłatne są bardzo dobrze świadczone. Więcej informacji jak i możliwość ściągnięcia na stronie producenta.

Systemy operacyjne: Windows Xp,Windows Vista,Windows 7

Software jest do pobrania za darmo. Aplikacja jest do ściągnięcia z bezpiecznych pozbawionych wirusów serwerów.
Detale
 • Wydawca:
  Skype Technologies S.A.
 • Licencja:
  Freeware
 • Data edycji:
  2013-01-28 13:30:49
 • Język:
  Polski
 • Rozmiar:
  19.7MB
 • Kategoria:
  Komunikatory
 • Download:
  147352

 • Ocena:
  3.9 / 5
 • Wystaw ocenę:
 • Ostatnio oceniano:
  2012-08-05
 • Liczba ocen:
  48


GaleriaRecenzje użytkowników

Zobacz opinie innych lub napisz własną
#1
Jun 23, 2012
j2recki

Skype - ma prawie wszystko

Skype to komunikator, na który ostatnio się przerzuciłem. To aplikacja, która software'owo ma chyba wszystko: rozmowy tekstowe, rozmowy głosowe i wideo, przesyłanie plików, emotikony, szybkie zarządzanie grupami i mało zajmuje. Żałuję, że "populacja Skype'a" w naszym kraju nie jest tak duża jako choćby GG.
Dobre strony: Zajmuje mało miejsca, wideorozmowy na najwyższym poziomie
Złe strony: Relatywnie mała populacja
Możesz umieścić taki link na swojej stronie: pobierz kod html

		
	


© 2009-2013 e-Program.pl