Link sponsorowany

Trzeba przyznać jedno: na rynku komputerowym, aż roi się od przeglądarek. Nie trzeba nikogo zbyt długo przekonywać, że z tego tłumu zaledwie kilka z nich naprawdę jest dobra. Którą wybrać dla siebie? Jeśli potrzebujesz takiej, która zajmie niewiele pamięci operacyjnej i będzie dobrze współpracowała ze starszymi komputerami, proponujemy Ci Operę. Przeglądarka ta działa bowiem naprawdę szybko i da się uruchomić na sprzęcie z procesorem 486 i 8MB RAM.

Opera to przeglądarka, która naprawdę ułatwia korzystanie z internetu. Skąd to stwierdzenie? Argumentów można przytoczyć kilka.


Dba o bezpieczeństwo
Opera spisuje się jak najlepszy ratownik. Nie bez powodu w końcu przyznano jej nagrodę CERT Polska dla najbezpieczniejszej przeglądarki internetowej. Jako jedna z niewielu tego typu aplikacji nie posiada bowiem żadnej luki związanej z bezpieczeństwem. Jest w stanie odrzucić ciasteczka z podejrzanych stron, a także nie podać stronom informacji w jaki sposób do nich dotarłeś. Dla wielu osób cenną informacją będzie zapewne również fakt, że od teraz nie muszą się obawiać programów, które niezauważenie instalują się na komputerze i nabijają rachunki telefoniczne na tysiące złotych. Bezpieczna staje się również nasza poczta i..nerwy… Opera bowiem blokuje wyskakujące okienka.  Już w pierwszych chwilach z Operą możesz poczuć się naprawdę bezpieczny.


Spełnia Twoje zachcianki
Internet to doskonałe narzędzie komunikacji marketingowej. Z tego tez powodu każdego dnia jesteś narażony na oglądanie tysiąca reklam pojawiających się mimo twej woli na ekranie komputera. Dzięki Operze możesz im stawić opór. Przeglądarka została wyposażona bowiem w możliwość blokowania wyskakujących okienek dzięki czemu możesz dokonywać selekcji reklam, które naprawdę chcesz zobaczyć. Dodatkowo jeśli surfujesz po sieci zazwyczaj zdarza się, że zaciekawi Cię kilka tematów, na które przypadkiem natrafisz. Możesz wówczas otworzyć je i związane z nimi informacje w jednym oknie na wielu kartach ( wszystko to dzięki interfejsowi MDI). Jeśli jednak w trakcie ich czytania będziesz zmuszony wyłączyć komputer i odejść od swego zajęcia na jakiś czas nie musisz się martwić- Opera zapamięta je wszystkie i otworzy przy kolejny uruchomieniu internetu.


Lubi towarzystwo
Twórcy Opery wyszli najwidoczniej z założenia, że kooperacja to potężna siła. Dlatego też korzystając z Opery możesz jednocześnie używać innych, wbudowanych w nią przeglądarek (jak np. Google), bez konieczności wchodzenia na ich strony WWW. Opera daje nam również możliwość wyszukiwania prosto z paska adresu. Wystarczy wówczas wpisać w niego np. gOpera i za pośrednictwem Google uzyskamy dostęp do informacji związanych z Operą.


Pozwoli Ci się pobawić w egoistycznego stylistę

Każdy z nas ma inne potrzeby i to stwierdzenie nie podlega żadnej dyskusji. Twórcy Opery jak widać pamiętali o tym. Dlatego też jedną z potężnych zalet przeglądarki stały się możliwości konfigurowania jej interfejsu. Użytkownik w zależności tylko i wyłącznie od swej fantazji może przenosić wszystkie okienka i przyciski w dowolne miejsca interfejsu. Żongluj dostępną Ci samowolą w zakresie bezpieczeństwa, skórek, ustawień sieciowych i dostosuj Operę do tylko swoich wizualnych upodobań i rzeczywistych potrzeb. Dzięki opcji „dopasuj do szerokości” już nigdy nie będziesz musiał przesuwać stron w prawo lub lewo by odczytać ich zawartość, a wydruki nie przekroczą marginesu kartki. Strony WWW staną się doskonale skrojone na Twoja miarę.  Jej kreacyjne możliwości bez wątpienia przysłużą się również osobom niedowidzącym. Zmieniając kolorystykę strony, lub powiększając jej czcionkę sprawisz, że stanie się ona bardziej czytelna. W każdej chwili możesz ją również powiekszyć używając klawiszy + i ­-.


Udowodni Ci, że jej drugim imieniem jest nowoczesność
Technologia z zawrotną wręcz prędkością gna przed siebie. Temat ten rzecz jasna nie omija również stron internetowych. Tworzone coraz doskonalszymi technikami momentami stają się niedostępne dla nie przystosowanych do tego narzędzi. Jeśli jednak na swa przeglądarkę wybrałeś Operę możesz być spokojny, przed Toba nie ma lądów nieodkrytych. Opera bowiem w przeciwieństwie do np. Internet Explorer z łatwością je otworzy.  Jeśli jednak będziesz miał ochotę taką stronę zamknąć to Twoje zadanie, trzeba przyznać zostało poważnie ułatwione. Wyposażenie Opery w funkcję gesty myszy pozwala na zamykanie stron, otwieranie nowych, nawigacje po stronie bez użycia klawiatury. Oprócz tego zamiast klikać w przyciski, które mają ograniczony rozmiar i stałe położenie, możesz swobodnie wykonywać gesty myszą w dowolnym miejscu okna programu. Dodatkowo skrót klawiaturowy Shift+F11 wyświetla stronę w trybie Small Screen Rendering (SSR), dzięki czemu można sprawdzić, jak wygląda ona w przeglądarkach zainstalowanych w urządzeniach przenośnych. Opracowana przez firmę Opera Software technologia SSR stosowana jest w wersjach Opery przeznaczonych np. do telefonów komórkowych.

Lubi Twój czuły szept
Najnowsza Opera jako pierwsza przeglądarka internetowa na świecie została przystosowana do tego, by obsługiwać witryny WWW oferujące głosowe systemy rezerwacji i sprzedaży. Używając komend Opera next link czy Opera back przejrzysz zawartość sieci bez klikania myszką. Trzeba pamiętać również, że opera nie tylko chętnie Cię wysłucha ale powie także coś od siebie. Wypowiadając komendę Opera sapek sprowokujesz ją bowiem do głośnego odczytania zawartości oglądanej strony. Niestety funkcja ta dostępna jest aktualnie jedynie dla właścicieli zestawu słuchawkowego z mikrofonem władających językiem angielskim. Opcja współpracuje z systemem Windows 200 oraz Windows XP.


Uwielbia być na ustach wszystkich

Z tego też powodu stworzono specjalne fora dla jej użytkowników. Wiesz, że Twoje potencjalne problemy z Opera to żadne problemy? Możesz być pewien, ze zawsze znajdzie się ktoś kto Ci pomoże. Nie, nie jest to druga część „Utopii”, a przypomnienie o istnieniu polskiego forum związanego z Operą. Właśnie w tym miejscu możesz liczyć na pomoc bardziej doświadczonych użytkowników, a nawet programistów tworzących Operę. Często bowiem zdarza się, że fora My opera odwiedzają pracownicy Opera Software, którzy z przyjemnością rozwieją Twoje wątpliwości związane z Operą i nie tylko. Jeśli zaś masz jakiś pomysł możesz go, mówiąc kolokwialnie podrzucić, twórcom przeglądarki i gdy okaże się, że w rzeczywistości jest on tak dobry jak Ci się wydaje znajdziesz go w kolejnych wersjach Opery. Gdyby jednak zdarzyło się, że w programie Opera odkryjesz błąd tą samą drogą możesz poinformować o swych spostrzeżeniach. Problemy zostaną usunięte tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Fora Opery to dialog, który prowadzi do perfekcji.


Dostosowana do zadań specjalnych
Program Opera został wyposażony w tzw. tryb kiosk. Dzięki wykorzystaniu tej funkcji możliwym stało się blokowanie większości stron i udostępnianie zaledwie niektórych z nich, zdefiniowane przez administratora. Jednocześnie przy tym trybie użytkownik nie ma możliwości zakończenia pracy Opery ani systemu operacyjnego. Tym samym bez wątpienia wzbudzi zainteresowanie banków (dobra do wykorzystania w terminalach) i innych firm dysponujących tego typu urządzeniami.


Jest zupełnie darmowa (Opera free)
Czy we współczesnym świecie zdarzają się jeszcze ludzie, którzy robią coś dla ideologii, a do tego robią to doskonale? Okazuje się, że tak. Twórcy Opery całkowicie zrezygnowali z pobierania opłat za jej użytkowanie.  Opera Software na zawsze usunęła baner reklamowy i zrezygnowała z opłat licencyjnych za swoją znaną i docenianą przeglądarkę internetową.
Opera do pobrania z naszej strony. Pobierz Operę (Opera download) i przetestuj wszystkie jej możliwości.


Systemy operacyjne: Windows Xp,Windows Vista,Windows 7

Software jest do pobrania za darmo. Aplikacja jest do ściągnięcia z bezpiecznych pozbawionych wirusów serwerów.
Detale
 • Wydawca:
  Opera Software ASA
 • Licencja:
  Freeware
 • Data edycji:
  2013-01-31 21:20:10
 • Język:
  Polski
 • Rozmiar:
  12.6MB
 • Kategoria:
  Przeglądarki Internetowe
 • Download:
  22663

 • Ocena:
  4.4 / 5
 • Wystaw ocenę:
 • Ostatnio oceniano:
  2012-07-26
 • Liczba ocen:
  26

Recenzje użytkowników

Zobacz opinie innych lub napisz własną
#1
Jul 26, 2012
internauta

Operowe surfowanie w sieci

Opera zaciekawiła mnie od razu, jak tylko udostępniona została publicznie. To było jeszcze przed czasami Chroma, a akurat cele producentów Opery i mogę zbiegły się - szybkie otwieranie stron www bez żadnych zbędnych bajerów, wtyczek, itp. Szybkość Operze pozostała do dziś. Z resztą pozostali producenci przegladarek też powinno mocniej przyjrzeć się temu aspetkowi, bo wygląda na to, że niedługo przeglądarki nie będą wyrabiały z ładowaniem coraz szybszego neta. Problem Opery jest taki, że w poszczególnych elementach potrafi przebić dominujących FF cz IE, ale całościowo trochę im ustępuje. Jak na moje korzystanie z sieci (zupełnie przeciętne) Opera sprawdza się - także w kwestii stabilności. W tej chwili nie mam ani potrzeby, ani argumentu, żeby z niej rezygnować.
Dobre strony: dobra współpraca z najnowszymi technologiami, szybkość
Złe strony: tempo rozwoju wolniejsze niż u konkurencji
Ocena: 5,00
Możesz umieścić taki link na swojej stronie: pobierz kod html

		
	


© 2009-2013 e-Program.pl